Současnost

Budova Palác Fénix je postavena v centru hlavního města Prahy, v mimořádně atraktivní lokalitě v horní části Václavského náměstí. Budova je velmi významnou stavbou v Praze s jedinečnou a cennou architekturou, jak po stránce dispozičního řešení, tak i po stránce výtvarného řešení fasády objektu a přízemních prostor včetně kina Fénix.

Z hlediska využití se jedná o víceúčelový objekt, v přízemí s obchodními prostory, v podzemních podlažích s kinem Blaník (dnes divadlo Studio DVA) a restauracemi. V ostatních nadzemních podlažích jsou prostory využívány jako kanceláře. V převážné míře je objekt využíván jako administrativní budova.

Palác Fénix svým technickým vybavením odpovídá požadavkům 21. století – počítačové sítě, přístup na Internet dle potřeby, centrální zdroj elektřiny pro PC, digitální telefonní ústředna se službami ISDN. Budova je zabezpečena ostrahou celých 24 hodin , vstupním systémem s turnikety a pultem centrální ochrany pro EZS. Technologie budovy jsou řízeny centrálním digitálním systémem MaR. V recepci budovy je nepřetržitá služba.

V budově jsou k pronájmu kanceláře od 15 m2 do 30 m2 s možností vnitřního propojení kanceláří spojovacími dveřmi. Užívání kanceláří je možné 24 hodin denně.

Možnost krátkodobého pronájmu zasedací místnosti v 5. patře budovy o výměře 29 m2, vybavenou nábytkem pro jednání a školení 22 osob.

Místnosti s velkým tepelným zatížením jsou postupně vybavovány chladícími jednotkami. Budova je trvale udržována tak, aby prostory byly na špičkové úrovni.

Pro budovu Palác Fénix byl vypracován Průkaz energetické náročnosti budovy zde.